نتایج آزمون ورودی دبیرستان‌های استعدادهای درخشان اعلام شد

فهرست نتایج آزمون ورودی پایه هفتم و دهم دبیرستان­‌های استعدادهای درخشان که در روزهای پنج‌شنبه و جمعه ۱۴ و ۱۵ اردیبهشت ۹۶ در سراسر کشور به‌صورت هم‌زمان برگزار شده بود، در اختیار ادارات کل آموزش و پرورش استان‌ها قرار گرفت.

این آزمون‌ به منظور شناسایی و جذب دانش‌آموزان صاحب استعداد برتر برای ادامه تحصیل در دبیرستان‌های استعدادهای درخشان و جهت سیاست‌های اصولی وزارت آموزش و پرورش و مصوبات شورای عالی آموزش و پرورش، برای سال تحصیلی ۹۷-۱۳۹۶ از بین حدود ۲۶۴ هزار نفر داوطلب شرکت کننده در آزمون، برای ورود به پایه‌های هفتم و دهم برگزار شد.

پذیرش دانش‌آموزان برای ورود به دبیرستان‌های دوره اول و دوم متوسطه استعدادهای درخشان، صرفاً بر اساس رتبۀ مبتنی بر نمرۀ آزمون ورودی بوده و برای پذیرفته نشدگان در آزمون، کارنامه عدم قبولی شامل: وضعیت پاسخ‌گویی به سؤالات در هر ماده امتحانی (تعداد پاسخ نادرست، تعداد نزده و تعداد پاسخ صحیح)، نمره آزمون در سؤالات استعداد تحلیلی و تحصیلی، نمره کل آزمون و نمرات کل آزمون آخرین داوطلب پذیرفته شده در اولویت‌های انتخابی دانش آموز صادر و ارائه شده است.

اعلام اینترنتی نتایج از طریق نشانی azmoon.medu.ir انجام می‌گیرد و لازم است داوطلبان با درج کد ملی و رمز ورود به پنل شخصی خود در پورتال همگام (یا شماره سریال شناسنامه ثبت‌شدة خود در سناد) وارد سامانه شده و از نتایج خود مطلع شوند. دریافت درخواست‌های تجدید نظر در نتایج نیز از روز سه‌شنبه ۲۰ تیر ماه از طریق همین سامانه انجام می شود، به جز فهرست اصلی قبول‌شدگان، فهرست ذخیره‌ای برای دبیرستان‌های دوره اول و دوم استعدادهای درخشان اعلام نخواهد شد.