نحوه خواندن زبان و ادبیات فارسی از زبان رتبه های برتر کنکور

با توجه به اهمیت درس ادبیات در کنکور و پس از بیان اینکه چگونه ادبیات کنکور را چگونه بالای ۹۰ بزنیم؟ ، حال نحوه خواندن زبان و ادبیات فارسی از زبان رتبه های برتر کنکور سراسری را خدمت شما بازدید کننده سایت سنجش فا ارائه می دهیم :

زبان و ادبیات فارسی، به عنوان درسی که در میان دروس عمومی آزمون سراسری، بیشترین ضریب را دارد، از اهمیت بسزایی برخوردار است. تنوع سؤال‌های این درس و گستردگی مطالب آن، باعث شده است که اکثر داوطلبان نتوانند در این درس، درصد خوبی را به دست بیاورند. با توجه به اینکه درس زبان و ادبیات فارسی برای هر پنج گروه آزمایشی آزمون سراسری اهمیت دارد، تلاش کرده‌ایم که از زبان داوطلبان گروه های مختلف که در این درس درصد خوبی کسب کرده‌اند، نحوۀ مطالعۀ زبان و ادبیات فارسی و آمادگی برای آزمون آن را بیان کنیم؛ البته شاید شما از شیوۀ دیگری بهره ببرید و موفق نیز بشوید؛ یا شما اصلاً با درس مورد نظر مشکلی نداشته باشید که در این صورت، مشخص است که نباید نحوۀ مطالعۀ خود را تغییر دهید؛ یا شاید شیوۀ مطالعۀ دارنده یک رتبۀ برتر، با توجه به مهارت و سطح آمادگی شما، نتواند پاسخگوی نیاز شما باشد.

محمد امین روان بخش
 رتبۀ ۲ گروه آزمایشی علوم تجربی آزمون سراسری ۹۵، زبان و ادبیات فارسی ۱۰۰ درصد:
زبان و ادبیات فارسی را موضوعی می‌خواندم؛ یعنی درس­ها را می­خواندم و بعد لغات و کلمات هر درس را وارد دفترچه یادداشت می­کردم و مفهوم بیت­ها و جملات را مشخص می­کردم و در نهایت تست قرابت می­زدم. برای زبان فارسی نیز اصل برایم کتاب درسی بود؛ تا جایی که همۀ مثال های کتاب درسی را دقیق می­خواندم.
در کل زبان و ادبیات فارسی را زیاد دوره کردم، برای مثال بعد از عید شاید لغات را ۱۰ بار  و تاریخ ­زبان و ادبیات فارسی را ۵ یا ۶ بار دوره کردم.
الهام حبیب زاده
 رتبه ۴ گروه آزمایشی علوم انسانی آزمون سراسری ۹۳، زبان و ادبیات فارسی۷/۹۰ درصد:
زبان و ادبیات فارسی عمومی را موضوعی می‌خواندم؛ یعنی مباحث این درس را به چهار قسمت املا و لغت و تاریخ زبان و ادبیات فارسی، قرابت معنایی، آرایه‌های ادبی و زبان فارسی تقسیم کرده بودم و روی هر چهار مبحث کار می‌کردم. برای لغت به واژگان انتهای کتاب مراجعه می‌کردم و همه معانی یک واژه را حفظ می‌کردم. برای املا بیشتر تست می‌زدم و معتقدم که اگر کسی ۳۰ یا ۴۰ تست در زمینه املا بزند، کم کم دستش می‌آید که روی چه لغاتی باید تمرکز کند و با تست زدن به مهارت لازم می‌رسد. تاریخ زبان و ادبیات فارسی و در آمدها و اعلام را هم هر بار برای آزمون‌های آزمایشی سنجش مرور می‌کردم.
زبان و ادبیات فارسی را در تابستان منتهی به سال چهارم خواندم و هر هفته روی یک مبحث کار کردم. در طی سال تحصیلی نیز فقط تست می‌زدم. برای آرایه‌ها خیلی تست حل کردم؛ حتی اردیبهشت ماه، که فقط یک ماه به آزمون سراسری مانده بود، حس کردم که در آرایه‌ها ضعیف هستم و برای مدت دو هفته، هر روز ۳۰ تست مربوط به آرایه‌ها را زدم. در قرابت معنایی هم با تست زدن قوی شدم.
علی ولایی
 رتبۀ ۱ گروه آزمایشی علوم انسانی آزمون سراسری ۹۳، زبان و ادبیات فارسی ۷/۷۸ درصد:
در مبحث آرایه‌ها و قرابت معنایی، از همان سال سوم مشکل داشتم؛ برای همین از تابستان سال پیش‌دانشگاهی کتاب تست گرفتم و به طور منظم هفته‌ای حدوداً ۲۰ تست می‌زدم. در ابتدا برایم پاسخگویی به تست‌ها مشکل بود، اما با تمرین بسیار، تعداد غلط‌هایم کمتر شد.
مبحث زبان فارسی در کل برای همه مشکل است؛ بخصوص سؤال‌هایی که نیاز به شمردن دارد؛ برای همین، در آزمون‌های آزمایشی، این تست‌ها را در صورتی که وقت می‌کردم پاسخ می‌دادم؛ البته در همین سؤال‌ها نیز با تمرین و تست زدن می‌شود سرعت پیدا کرد و احتمال خطا را هم کاهش داد.
در مبحث املا خیلی مشکل نداشتم، اما در قسمت لغات، ابتدا نکات ریزی که طراحان سؤال در نظر می‌گرفتند، برایم مشکل آفرین بود، اما تا پایان سال تحصیلی، بمرور در این بخش هم تسلط پیدا کردم.
امیرمسعود ندافی
رتبه ۱۵ گروه آزمایشی علوم تجربی آزمون سراسری۹۳، زبان و ادبیات فارسی ۹۶ درصد :
من در درس زبان و ادبیات فارسی ضعیف بودم. از سال سوم بود که به عیب خودم پی‌بردم؛ اما نمی‌توانستم آن را رفع کنم. ابتدا می‌خواستم آن را مانند درس ریاضی مفهومی بخوانم و با فرمول‌بندی، سؤالات را حل کنم؛ اما درصدهای زبان و ادبیات فارسی‌ام ۶۰ تا ۷۰ درصد بود. بعد از عید سعی کردم که از نقاط قوت خود استفاده کنم و از روش‌های آن در درس زبان و ادبیات فارسی استفاده کنم .نقطه قوت پایدار من درس زمین‌شناسی بود. این درس را با توجه به سؤالات آزمون سراسری می‌خواندم؛ یعنی آن سؤالات را سر لوحه مطالعه خود قرار می‌دادم و از نکته‌های آنها  برای حل سایر سؤالات استفاده‌ می‌کردم.
بنابراین، در دوران جمع‌بندی، سؤالات آزمون سراسری را  در درس زبان و ادبیات فارسی، بسیار خوب تحلیل کردم. شاید برای هر سؤال ۲۰ دقیقه وقت گذاشتم و سعی کردم که نگاهم را به سؤال با نگاه طراح همسو کنم و در آزمون سراسری توانستم زبان و ادبیات فارسی را ۹۶ درصد بزنم که خود این موضوع، از مهم‌ترین عوامل کسب رتبه خوب از سوی من بود.
زینب امیر بکایی
رتبۀ ۲ گروه آزمایشی علوم انسانی آزمون سراسری ۹۲، زبان و ادبیات فارسی عمومی ۷/۸۶ درصد:
سؤال­های زبان و ادبیات فارسی آزمون سراسری چندان بر اساس کتاب نیست؛ بلکه از مباحث مختلفی سؤال می‌دهند که باید هر مبحث را به صورت مجزا مطالعه کرد و بر آن مسلط شد؛ برای مثال، در مبحث املا، آرایه‌های ادبی یا قرابت معنایی، باید تست زیاد زد و با تست زدن می‌توان روی این مباحث مسلط شد. در زبان و ادبیات فارسی، داشتن یک جزوه خوب به نظر من ضروری است تا در درجه اول مطالب را بخوبی فهمید. لغت را هم باید خیلی دوره کرد. خود من، بخش لغات و اعلام  انتهای کتاب‌های زبان و ادبیات فارسی‌ام را کنده بودم و بیشتر اوقات در دستم بود و آن را مرور می‌کردم.
سید شایان پور میر بابایی
رتبۀ ۱  گروه آزمایشی علوم تجربی آزمون سراسری ۹۳، زبان و ادبیات فارسی ۴/۸۹ درصد:
یکی از مشکل­ترین دروس آزمون سراسری برای من، زبان و ادبیات فارسی بود. در این زمینه، با مشاورمان صحبت کردم و سعی کردم که برای این درس در طول هفته خیلی وقت بگذارم؛ یعنی هم خیلی زیاد می‌خواندم و هم زیاد تست می‌زدم و نحوۀ مطالعه‌ام نیز هم به صورت درس به درس بود و هم به طور موضوعی می‌خواندم؛ بویژه مباحث زبان و ادبیات فارسی و آرایه‌ها را به صورت موضوعی مطالعه می‌کردم، اما مهم­ترین نکته این بود که برنامه منظمی برای تست زدن داشتم و هر روز یا یک روز در میان، در مباحث متفاوت این درس، مثل قرابت معنایی، آرایه‌ها، زبان و ادبیات فارسی و …  ۵ تا ۱۰ تا تست می‌زدم.
پوریا یاراحمدی
رتبه ۳ گروه آزمایشی علوم تجربی آزمون سراسری ۹۲، زبان و ادبیات فارسی ۴/۷۳ درصد:
برای قرابت معنایی خیلی تست می‌زدم. لغات انتهای کتاب‌های فارسی و تاریخ زبان و ادبیات فارسی را هم بارها مطالعه کردم؛ برای مثال، تاریخ زبان و ادبیات فارسی را حداقل ۲۰ بار مرور کردم. اوایل  در زمینه آرایه‌ها  ضعف داشتم، اما بعد تست‌های آرایه‌های آزمون‌های سراسری را که حدود ۳۰۰ تست می‌شد، با دقت حل کردم و انجام این کار به پیشرفتم کمک کرد. در کل، وقت زیادی برای زبان و ادبیات فارسی گذاشتم و خیلی تست زدم.
پویان مینایی
رتبۀ ۴ گروه آزمایشی علوم ریاضی و فنی آزمون سراسری ۹۲،زبان و ادبیات فارسی ۴/۸۹ درصد:
با زبان و ادبیات فارسی کمی مشکل داشتم، اما فکر می‌کنم که همه با زبان و ادبیات فارسی مشکل دارند؛ چون برای هر مبحث آن، که برای مثال سه تا سؤال از آن طرح می‌شود، باید به اندازه یک درس وقت گذاشت؛ برای همین، من روزانه یک تا یک و نیم ساعت زبان و ادبیات فارسی می‌خواندم.
زبان و ادبیات فارسی را هم به صورت مبحثی مطالعه می‌کردم و هم به طور درس به درس؛ یعنی، علاوه بر اینکه هر درس کتاب زبان و ادبیات فارسی‌ام را یک به یک مطالعه می‌کردم، برای مباحث مختلف نیز جداگانه وقت می‌گذاشتم؛ برای مثال، اول سال تحصیلی طی ۴ یا ۵ روز  تمام واژگان انتهای کتاب‌های زبان و ادبیات فارسی را حفظ کردم؛ حتی وقتی کتاب زبان و ادبیات فارسی سال چهارم دستم رسید، اولین کاری که کردم این بود که واژگان آن را جداگانه حفظ کردم و هر ماه نیزیک بار واژگانی را که حفظ کرده بودم، مرور می‌کردم؛ برای همین، نزدیک آزمون سراسری، کاملاً به معنای واژگان مسلط بودم. برای قرابت معنایی هم، علاوه بر کتاب‌های کمک آموزشی موجود، سعی کردم تا شعر خوانی‌ام را تقویت کنم و برای رسیدن به این توانایی، بسیاری از غزلیات حافظ و سعدی را خواندم.
زبان و ادبیات فارسی را خیلی کار کردم؛ برای مثال، تمامی واژگان، ترکیب‌های وصفی و اضافی و وابسته‌های پسین و پیشین  چهار درس از درس‌های متن کتاب زبان و ادبیات فارسی سال چهارم را، که به نظرم مهم بود، پیدا کردم. این تمرین‌های متعدد سبب شد که در تست زبان و ادبیات فارسی مهارت پیدا کنم و حتی در زمانی کمتر از زمان استاندارد پاسخگویی به تست زبان و ادبیات فارسی، به سؤال­های این مبحث پاسخ بدهم. برای املا نیز، علاوه بر حل تست‌های متعدد، شش یا هفت بار املاهای زبان فارسی را مطالعه کردم.
مصطفی عبدالهی نیسیانی
رتبه ۱۱  گروه آزمایشی علوم انسانی آزمون سراسری ۹۳، زبان و ادبیات فارسی  ۷/۷۰ درصد:
برای زبان و ادبیات فارسی، علاوه بر مبحثی خواندن لغت، املا و تاریخ زبان و ادبیات فارسی، سعی می­کردم که روزی ۱۵ سؤال برای قرابت معنایی کار کنم. همچنین برای تسلط بر املا، لغات مهم کلیله و دمنه و قابوس‌نامه را یادداشت می‌کردم و برای یادگیری معنی لغات، برگه‌های پایانی کتاب را از آن جدا می‌کردم و در راه مدرسه آنها را مرور می‌کردم.
مهدی بخشی
رتبۀ ۱۰ گروه آزمایشی علوم ریاضی و فنی آزمون سراسری ۹۳، زبان و ادبیات فارسی  ۷/۸۶ درصد:
علاوه بر تمرین تست‌های آزمون سراسری، برای رسیدن به تسلط در مباحث مختلف زبان و ادبیات فارسی، بر مبحث املا و واژه‌های کتاب درسی نیز تآکید ویژه داشتم.
نگین یغمایی
رتبۀ ۱  گروه آزمایشی علوم ریاضی و فنی آزمون سراسری ۹۳، زبان و ادبیات فارسی ۴/۸۵ درصد:
زبان و ادبیات فارسی را به صورت موضوعی می‌خواندم؛ البته ابتدا کتاب را یک ورق می‌زدم و توضیحات و «بیاموزیم»‌ها را می‌خواندم؛ ولی اصل مطالعه‌ام، به طور موضوعی بود. تاریخ زبان و ادبیات فارسی و لغت را از روی کتاب می‌خواندم و هرشب ۵ تا تست قرابت معنایی می‌زدم و از یک مبحث زبان فارسی ۴ یا ۵ تست حل می‌کردم. لغات و تاریخ زبان و ادبیات فارسی را هم خیلی زیاد دوره می‌کردم و سعی می‌کردم که هر روز یا هر دو روز یک بار، بخشی را مرور کنم.
برای املا، لغات پرکاربرد املا را پیدا و بررسی می‌کردم. بقیه لغات را هم با تست و تمرین یاد می‌گرفتم و گروه لغات کتاب زبان فارسی را هم مرور می‌کردم.
در مبحث آرایه‌ها با تمرین بسیار مسلط شدم؛ البته اول درس نامه را می‌خواندم و بعد از آن تمرین و در نهایت تست‌های آزمون سراسری را حل می‌کردم.
غزاله تفاق
رتبۀ ۵ گروه آزمایشی علوم تجربی آزمون سراسری ۹۱، زبان و ادبیات فارسی ۷/۹۴ درصد:
برای مبحث قرابت معنایی، از همان اول سراغ سؤالات آزمون سراسری رفتم؛ چون به نظر من در این مبحث، طراحان سؤالات آزمون سراسری نگاه خاصی دارند و تا وقتی که خواستۀ آنها را متوجه نشویم، نمی­توانیم به آنها درست جواب دهیم.
تارا فرسادفر
رتبۀ ۱ آزمون سراسری هنر ۹۳، زبان و ادبیات فارسی ۷/۷۴ درصد:
در درس زبان و ادبیات فارسی، به مباحث قرابت معنایی و آرایه‌ها، چون در دوران دبیرستان خوب کار کرده بودیم، مسلط بودم. در سال چهارم هم در ابتدا درس به درس مطالعه می‌کردم و تست‌های آرایه‌ها و قرابت هر درس را حل می‌کردم، اما در اواخر به طور موضوعی مطالعه می‌کردم؛ یعنی یک روز لغت، یک روز قرابت، یک روز آرایه‌ها و همین طور هر روز یک مبحث را می‌خواندم.
برای مرور تاریخ زبان و ادبیات فارسی، خودم فلش کارت درست کرده بودم و لغات را هم بارها مرور کردم تا در خاطرم بماند.
محمد استاد محمدی
رتبۀ ۱  گروه آزمایشی علوم ریاضی و فنی آزمون سراسری ۹۱، زبان و ادبیات فارسی ۷۶ درصد:
در درس‌های عمومی، بخصوص ادبیات، مشکل داشتم. مشکلم این بود که وقتی درسم را می‌خواندم، بعد از مدتی می­دیدم که آن را کاملاً فراموش کرده‌ام و در آزمون‌های آزمایشی  نتیجۀ  دلخواهم را نمی‌گرفتم.
بعد از مدتی با چند نفر که مشاوره کردم، فهمیدم کار اشتباه من این بود که اگر دو فصل را برای آزمون بعدی می‌خواستم بخوانم، هر دو را در یک روز می‌خواندم؛ در نتیجه، همان زمانی را که برای مطالعه می­گذاشتم، یعنی ۵ تا ۶ ساعت را به جای یک ضرب خواندن در سه روز خواندم. با انجام این کار، درصدم در آزمون‌های آزمایشی به طور کلی بالا رفت؛ تا جایی که  اول ادبیات را ۴۰ درصد می‌زدم و آرزو می‌کردم که ۷۰ درصد بزنم، ولی با این روش ۱۰۰درصد هم زدم و معمولاً درصدم بالای ۸۰ بود.
روژان ربانی
رتبه ۷ گروه آزمایشی ریاضی و فنی آزمون سراسری ۹۲، زبان و ادبیات فارسی ۸۸ درصد:  
من با زبان و ادبیات فارسی مشکل داشتم و در ابتدای سال چهارم، چون کتاب‌ها را کامل نخوانده بودم و به صورت موضوعی نیز مطالعه نکرده بودم، در درس زبان و ادبیات فارسی درصد خوبی در آزمون‌های آزمایشی یا آزمون‌های مدرسه  نمی‌آوردم، اما از اسفند ماه به بعد، که کتاب‌ها تمام شد و به صورت مبحثی مطالعه می‌کردم، درصدم بهتر شد؛ در واقع من هم قبول دارم که بهتر است زبان و ادبیات فارسی را به طور مبحثی خواند، اما در ابتدا باید کتاب درسی را درس به درس مطالعه کرد و به آنها مسلّط شد و در مرحله بعد باید  به زبان و ادبیات فارسی نگاه موضوعی داشت و مباحث قرابت معنایی و درک مطلب، آرایه‌ها، لغت، تاریخ زبان و ادبیات فارسی، زبان فارسی و املا را به صورت موضوعی مطالعه نمود.
تاکیدی نداشتم که در آزمون سراسری حتماً تست املا بزنم، اما روی کلمات مهم درس با «مارکر» خط می‌کشیدم تا موقع درس خواندن، توجهم جلب شود و تست‌های آزمون سراسری را   هم در این مبحث چند بار زدم.
تعریف‌های  آرایه‌ها را خوب خواندم و خلاصه‌برداری کردم. تست‌های آزمون سراسری را هم در این مبحث خوب کار کردم و بیت‌های کتاب درسی را هم قبل از اینکه معلم درس بدهد، خودم مطالعه می‌کردم و آرایه‌هایش را بررسی می‌کردم.
پویا براهیم باستانی 
رتبۀ ۱  گروه آزمایشی علوم تجربی آزمون سراسری ۹۲، زبان و ادبیات فارسی ۴/۸۹ درصد:
به زبان و ادبیات فارسی، رویکردی موضوعی داشتم؛ یعنی زبان و ادبیات فارسی را به عنوان یک درس منسجم از درس یک تا انتها نمی‌خواندم؛ بلکه مباحث مختلف زبان و ادبیات فارسی که از آنها سؤال طرح می‌شود، مطالعه می‌کردم.
در بحث لغت، تاکیدم بیشتر بر لغات آخر کتاب بود؛ البته لغات متن درس را هم می‌خواندم و می‌دانستم که مهم است؛ حتی امسال برای اولین بار، از لغات متن درس سؤال آمده بود که معنی چند لغت صحیح است. سال‌های پیش به این نحو از متن درس، سؤال طرح نشده بود. باید بگویم که لغات کتاب زبان و ادبیات فارسی را خیلی مرور کردم. شاید ۲۰ یا ۳۰ بار دوره کردم و هر پنج شنبه هم از پدرم می‌خواستم که معنی لغات را از من بپرسد و در پاسخش همه معانی را می‌گفتم؛ چون تاکید روی معانی دور از ذهن یک لغت، خیلی مهم است؛ برای مثال، یکی از معانی “کالبد”، روح است؛ در حالی که خیلی‌ها فکر می‌کنند که کالبد یعنی جسم. برای مبحث املا، خیلی تست می‌زدم و فکر می کنم با تست زدن زیاد و مرور چند باره تست‌های آزمون سراسری می‌شود به این مبحث مسلط شد. خود من تا حد زیادی به مبحث املا مسلط شده بودم و هیچ وقت در آزمون‌های آزمایشی تست املا را غلط نمی‌زدم، اما در آزمون سراسری یک غلط من از املا و یکی دیگر از مبحث لغت بود.
مبحث تاریخ زبان و ادبیات فارسی را از سال دوم به صورت جدی می‌خواندم. با اینکه بعضی‌ها معتقدند که تاریخ زبان و ادبیات فارسی فرّار است و باید مطالعه آن را برای روزها یا ماه آخر گذاشت، من معتقدم که باید این مبحث را به صورت تدریجی خواند تا حفظ شد.
در آرایه‌ها مشکل داشتم؛ چون کتاب درسی خیلی در این زمینه توضیح نداده است؛ البته در سال سوم، دبیر زبان و ادبیات فارسی ما بیشتر کتاب آرایه­های دانش‌آموزان علوم انسانی را با ما کار کرد، ولی باز من در بعضی از آرایه‌ها مشکل داشتم و بیشتر تست­های این مبحث را با رد گزینه پاسخ می‌دادم. سر جلسه آزمون سراسری هم سؤال‌های آرایه‌ها را کنار گذاشتم و بعد از پاسخ دادن به سؤال‌های عربی، بار دیگر سراغشان رفتم؛ چون سؤال‌ها دشوار بود و ترسیدم که زمان درس‌های بعدی را از دست بدهم.
به مبحث زبان و زبان و ادبیات فارسی مسلط بودم و با اینکه سؤال‌های این مبحث در سال ۹۲ نوآوری داشت، اما به آنها پاسخ دادم . مبحث قرابت معنایی نیز به نظر من بیشتر مهارتی است تا یاد گرفتنی . کسی که بتواند ابیات را به درستی بخواند ، تا حد زیادی در این مبحث، توانمند خواهد بود؛ در ضمن، من زبان و ادبیات فارسی را دوست داشتم و در این درس، مطالعه خارج از کتاب درسی داشتم .
علی عجم
رتبۀ ۲ آزمون سراسری گروه آزمایشی علوم تجربی ۹۲، زبان و ادبیات فارسی ۷/۸۲ درصد:
 در زبان و ادبیات فارسی نسبتاً مشکل داشتم و از اول می لنگیدم و در بعضی از مباحث مثل آرایه‌ها یا قرابت معنایی، حتی تا نزدیک آزمون سراسری هم،  می‌لنگیدم؛ اما علاوه بر اینکه طبق برنامه ارایه شده از طرف مدرسه هر روز یک ربع قرابت  و یک ربع آرایه کار می‌کردم، خودم نیز در مباحث مختلف زبان و ادبیات فارسی تست خیلی زدم؛ در کل، باید پذیرفت که زبان و ادبیات فارسی، درسی حفظی نیست و به عنوان یک درس عمومی نباید به آن نگاه کرد؛ چون  مباحث متنوعی دارد و برای آن باید زمان زیادی گذاشت. خود من سرجلسه آزمون سراسری، با دیدن سؤال‌های زبان و ادبیات فارسی روحیه‌ام خراب شد و درصد بالایی هم نزدم.
سهند سروری
رتبۀ ۹ آزمون سراسری علوم ریاضی و فنی ۹۲، زبان و ادبیات فارسی ۷/۷۰ درصد:
برای قسمت لغت و املای فارسی، هر شب ۵ تا ۱۰ واژه جدید حفظ می‌کردم؛ به گونه‌ای که بتوانم در املا از آن استفاده کنم. همچنین شبی یک صفحه گلستان می‌خواندم و روی املای کلمات دقت می‌کردم  و شبی ۵ تا ۱۰ تست املا هم می‌زدم. برای آرایه‌ها ابتدا خود آرایه‌ها را خوب یاد گرفتم و بعد تست‌های آرایه آزمون سراسری را زدم؛ در ضمن، پاسخنامه را هم بررسی می‌کردم تا کاربرد آرایه را خوب یاد بگیرم. به نظر من، یادداشت کردن آرایه‌های تکراری یا آرایه‌هایی که در آنها زیاد اشتباه می‌شود نیز راه مفیدی است؛ برای مثال، خود من این نکته را که “ماه” استعاره از معشوق است، فراموش می‌کردم. این موضوع را یادداشت کردم و بعد از چند بار مطالعه مفهوم آن در ذهنم ماند.
مبحث زبان و ادبیات فارسی نیز مثل آرایه‌ها نیاز به تمرین فراوان دارد من شاید سه بار تست‌های زبان و  ادبیات فارسی آزمون سراسری را حل کردم. برای تست‌های  قرابت معنایی هم لازم است که مفهوم درس‌ها را یاد گرفت؛ در ضمن، من هر شب ۱۰ تا ۱۵ تست قرابت معنایی می‌زدم.
مبحث تاریخ زبان و ادبیات فارسی نیز نیاز به تکرار زیاد دارد. برای این مبحث به جای حفظ کردن باید روخوانی بسیار کرد تا ملکه ذهن شود؛ برای مثال، با به گوش رسیدن عنوان کتاب، باید به طور ناخودآگاه اطلاعات موجود در کتاب به ذهنت بیاید؛ نه اینکه فکر کنی تا به خاطرت بیاید. برای رسیدن به این مرحله، من هر شب، یک صفحه اعلام یا تاریخ زبان و ادبیات فارسی می‌خواندم.
منبع : سایت کنکور
نحوه خواندن زبان و ادبیات فارسی از زبان رتبه های برتر …
sanjeshfa.ir/2016/11/27/نحوه-خواندن-زبان-و-ادبیات-فارسی-از-زبان/
۷ آذر ۱۳۹۵ ه‍.ش. – با توجه به اهمیت درس ادبیات در کنکور و پس از بیان اینکه چگونه ادبیات کنکور را چگونه بالای ۹۰ بزنیم؟ ، حال نحوه خواندن زبان و ادبیات فارسی از …
روش مطالعه درس ادبیات فارسی از زبان رتبه های تک رقمی – …
www.sanjeshy.ir/…/32777-روش-مطالعه-درس-ادبیات-فارسی-از-زبان-رتبه-های-تک-رقم…
روش مطالعه درس ادبیات فارسی از زبان رتبه های تک رقمی. نحوه مطالعه شیمی و ادبیات از زبان نفرات برتر کنکور. محمد استاد محمدی (رتبه ۱ کشور ): من در درس شیمی روش …
نحوه خواندن زبان و ادبیات فارسی از زبان رتبه های برتر …
toorbo.ir/…/نحوه+خواندن+زبان+و+ادبیات+فارسی+از+زبان+رتبه+های+برتر+کنکور+…
روش مطالعه درس ادبیات فارسی از زبان رتبه های تک رقمی. نحوه مطالعه شیمی و ادبیات از زبان نفرات برتر کنکور . محمد استاد محمدی (رتبه ۱ کشور ): من در درس شیمی روش …
نجوه خواندن زبان و ادبیات فارسی از زبان رتبه های برتر …
www.ghatreh.com/…/نجوه-خواندن-زبان-ادبیات-فارسی از-زبان-رتبه-های-برتر-کنکو…
۲۹ آذر ۱۳۹۵ ه‍.ش. – نجوه خواندن زبان و ادبیات فارسی از زبان رتبه های برتر کنکور … کسب کرده اند، نحوه مطالعه زبان و ادبیات فارسی و آمادگی برای آزمون آن را بیان کنیم؛ …
روش مطالعه درس ادبیات و زبان فارسی برای کنکور – محصل …
irmohasel.com › مشاوره › مشاوره کنکور › روش مطالعه دروس
۱۵ مهر ۱۳۹۵ ه‍.ش. – درس ادبیات و زبان فارسی هم تست های حفظی و هم تست های مفهومی دارد. … برای تسلط به این مباحث زدن تست های کنکور سراسری کمک زیادی به شما خواهد …
نحوه خواندن زبان و ادبیات فارسی از زبان رتبه های برتر کنکور
gedan.ir/…/نحوه+خواندن+زبان+و+ادبیات+فارسی+از+زبان+رتبه+های+برتر+کنکور
نحوه+خواندن+زبان+و+ادبیات+فارسی+از+زبان+رتبه+های+برتر+کنکور. Notice: Undefined offset: 0 in /home/gedanir/domains/gedan.ir/public_html/t.php on line 28 …
روش مطالعه درس زبان و ادبیات فارسی + منابع پیشنهادی – کنکور
konkur.in › جزوات کنکوری › زبان و ادبیات فارسی
۱۱ تیر ۱۳۹۳ ه‍.ش. – روش مطالعه درس زبان و ادبیات فارسی + منابع پیشنهادی. … رتبه ۴۸ جهانی دانشگاه تهران در حوزه فنی مهندسی ….. تست های زبان فارسی در کنکور شباهت زیادی به نحوه ی آموزش کتاب درسی زبان …. ۱۰ دانشگاه بین‌المللی برتر دنیا کدامند؟
روش درس خواندن رتبه های برتر کنکور – کنکور
konkur.in › بانک اطلاعاتی کنکور › مشاوره تحصيلي
آموزش نحوه مطالعه دروس مختلف کنکور به روش رتبه های برتر آزمون سراسری … روش مطالعه درس زبان و ادبیات فارسی + منابع پیشنهادی توسط رتبه ۷ منطقه ۲ کنکور ۹۳ …
کلکسیون روش های مطالعه > عمومی – کانون فرهنگی آموزش قلم چی
www.kanoon.ir/Public/ArticleArchive?tab=26&det=229
مطالب مرتبط با کلکسیون روش های مطالعه تجربی – ریاضی – انسانی – دوم دبیرستان – گروه متوسطه – عمومی – هنر. … تقاضای همکاری با کانون تماس با کانون برنامه آزمون ها نفرات برتر آزمون ها …. یادگیری زبان انگلیسی و اهمیت آن در کنکور … رتبه ۴ کنکور تجربی : زردعمومی و افزایش تراز درنیم‌سال دوم … لغت‌های درس زبان و ادبیات فارسی.
کلکسیون روش های مطالعه – کانون فرهنگی آموزش قلم چی
www.kanoon.ir/Public/ArticleArchive?tab=26
۵ ۱۸۸۳یادگیری زبان انگلیسی و اهمیت آن در کنکور … تاریخ ادبیات فارسی را چگونه بخوانیم؟ ۲۷ دی … روش‌های مطالعه‌ی درس خلاقیت نمایشی رتبه های برتر کنکور.
کلکسیون روش مطالعه – کانون فرهنگی آموزش قلم چی
www.kanoon.ir/Public/ArticleArchive?tag=216
گفتگو با رتبه های برتر کنکور# · خلاصه‌نویسی# … روش مطالعه محمدامین فروهش با درصد علوم‌اجتماعی۱۰۰ در کنکور ۹۵٫ گفتگو با محمدامین … از ۲۵ سؤال درس ادبیات و زبان فارسی در کنکور ۹ سؤال مربوط به تست‌های قرابت معنایی است. ۱۳۹۵ آذر.
نحوه مطالعه درس ادبیات در کنکور سراسری اولین درس در کنکور …
mykonkoor.ir › خدمات کنکور سراسری › مطالب و نکات مشاوره ای
۹ مرداد ۱۳۹۴ ه‍.ش. – نحوه مطالعه درس ادبیات در کنکور سراسری. … در غیر اینصورت از سعی نکنید با شانس تست های زبان فارسی را پاسخ دهید زیرا اگر یک مورد از شمارش …
نحوه مطالعه شیمی و ادبیات از زبان نفرات برتر کنکور » …
home.mehromah.ir/…/259-چگونگی-نحوه-مطالعه-شیمی-و-ادبیات-از-زبان-نفرات-برت…
نحوه مطالعه شیمی و ادبیات از زبان نفرات برتر کنکور. +۴۱ … تگ ها: رتبه های برتر کنکور, محمد استاد محمدی, ونداد داود نیا, مطالعه شیمی, مطالعه ادبیات, مطالعه دینی, آزمون …
نحوه مطالعه درس زبان و ادبیات فارسی برای کنکور – موسسه …
harfeakharshop.persianblog.ir/post/32/
۲۱ مرداد ۱۳۹۴ ه‍.ش. – نحوه مطالعه درس زبان و ادبیات فارسی برای کنکور : …. خیلی از رتبه‌های برتر هم همین را سفارش‌می‌کنند، اما برای کنکورهای آزمایشی که نمی‌شود مبحثی …
نحوه مطالعه درس زبان و ادبیات فارسی – حامی
www.hamiteam.ir/نحوه-مطالعه-درس-زبان-و-ادبیات-فارسی/
۳ آبان ۱۳۹۵ ه‍.ش. – زبان و ادبیات فارسی | درس اولی که روز کنکور باهاش مواجه میشین درس … البته بهتره که تست های زبان فارسی رو بذارین وقتی که بقیه مباحث رو زدین …
روش درس خواندن رتبه های برتر کنکور
poshtekonkoor.ir/روش-درس-خواندن-رتبه-های-برتر-کنکور/
آموزش نحوه مطالعه دروس مختلف کنکور به روش رتبه های برتر آزمون سراسری به همراه آموزش … روش مطالعه درس زبان و ادبیات فارسی + منابع پیشنهادی توسط رتبه ۷ منطقه ۲ …
نحوه مطالعه نفرات برتر کنکور – مشاور برتر کنکور (استاد …
ostadzaheri.persianblog.ir/tag/نحوه_مطالعه_نفرات_برتر_کنکور
روش مطالعه زبان و ادبیات فارسی – روش مطالعه دین و زندگی – روش مطالعه زبان. شیوه مطالعه دروس عمومی توسط رتبه ۵ کنکور سراسری ۸۹ …
نحوه خواندن درس عربی به شیوه رتبه های برتر برای درصد ۱۰۰ …
۴۰roz.blog.ir/1395/…/نحوه-خواندن-درس-عربی-به-شیوه-رتبه-های-برتر-برای-درصد-۱…
۱۶ مهر ۱۳۹۵ ه‍.ش. – آموزش نحوه مطالعه دروس مختلف کنکور به روش رتبه های برتر آزمون سراسری … روش مطالعه درس زبان و ادبیات فارسی + منابع پیشنهادی توسط رتبه ۷ …
روش درس خواندن رتبه های برتر کنکور* :: دانلود رایگان کنکور …
cutter.blog.ir/1395/05/04/روش-درس-خواندن-رتبه-های-برتر-کنکور
۴ مرداد ۱۳۹۵ ه‍.ش. – آموزش نحوه مطالعه دروس مختلف کنکور به روش رتبه های برتر آزمون … روش مطالعه درس زبان و ادبیات فارسی + منابع پیشنهادی توسط رتبه ۷ منطقه ۲ …
نحوه مطالعه درس عربی از نگاه رتبه های برتر کنکور – نبض …
www.nabzkonkur.ir/2016/10/12/نحوه-مطالعه-درس-عربی-نگاه-رتبه-های-بر/
۲۱ مهر ۱۳۹۵ ه‍.ش. – مطالعه درس عربی از نگاه رتبه های برتر کنکور. درس داوطلبان که در سال چهارم تدریس نمی‌شود و در آزمون سراسری از آن، سؤال طرح می‌گردد، درس عربی.
مدرسان شریف | روشهای مطالعه کارشناسی ارشد زبان و ادبیات …
www.modaresanesharif.ac.ir › کارشناسی ارشد زبان و ادبیات فارسی
روشهای مطالعه کارشناسی ارشد زبان و ادبیات فارسی (کد ۱۱۰۱) … نکته جالب این که، روش یادگیری حتی از قومیت، جنسیت، سن و نحوه ی تدریس اساتید نیز … برای آزمون کارشناسی ارشد، بهترین روش های یادگیری شامل دیداری، شنیداری و انفرادی هستند. ….. تجربه رتبه های برتر رشته های مختلف نشان داده است که مطالعه تشریحی و تستی به …
روش مطالعه تاریخ ادبیات – محی الدین ظاهری
www.zaheri.org/index.php/2014-07-02-05-32-51/روش-مطالعه-تاریخ-ادبیات.html
( ﻣﺸﺎﻭﺭ ﺑﺮﺗﺮ ﮐﻨﮑﻮﺭ ) … ﻭ ﺭﺗﺒﻪ ﻫﺎﻯ ﺑﺮﺗﺮ ﮐﻨﮑﻮﺭ … روش مطالعه تاریخ ادبیات … بسياري از داوطلبان شكل گرفته است مبني بر اين كه مي توانند اين درس را درهفته هاي آخر مطالعه كنند.
روش مطالعه درس زبان – کنکور برتر – کنکور آنلاین – استاد …
konkoronline.ir/روش-مطالعه-درس-زبان-در-کنکور-۹۶/
۱۹ شهریور ۱۳۹۵ ه‍.ش. – روش مطالعه درس زبان-سیامک حقدوست-رتبه ۲۰ کنکور. … همه ی بچه های کنکوری در مورد روش مطالعه ی زبان می پرسن اینه که “اول لغت بخونیم یا گرامر؟”.
روش مطالعه ی ادبیات فارسی برای کنکور – تک رقمیا (رتبه های …
takraghamia.ir/روش-مطالعه-ی-ادبیات-فارسی-برای-کنکور/
۱۳ دی ۱۳۹۰ ه‍.ش. – بیشتر داوطلبان هنگام مطالعه ی این درس وقت زیادی رو صرف دستور زبان می کنند … اصلا بگذارید براتون به مفصل بخش های ادبیات فارسی رو توضیح بدم … بعضی از رتبه های برتر میان کتاب حافظ یا سعدی رو شبی چند بیت میخونن و …
روش ها و شیوه ها برنامه ریزی هفتگی و ماهانه توسط رتبه های …
mostamar.ir › برنامه ریزی ، مطالعه
۲۰ شهریور ۱۳۹۲ ه‍.ش. – … دینی و عربی ( ابراهیم برخورداران ) · ادبیات فارسی ( خرم رحماندوست ) · زیست … روش ها و شیوه ها برنامه ریزی هفتگی و ماهانه توسط رتبه های برتر کنکور سراسری …. برنامه*ی هفتگی مناسب از لازمه*های خوبْ درس خواندن است. … ادبیات ۴، عربی ۲، دین و زندگی ۳، زبان ۲، ریاضی ۱۲، فیزیک ۹ و شیمی ۶، که روی هم ۳۸ می*شود.
چگونه مانند رتبه های برتر کنکور درس بخوانیم ؟ | دینی صد – …
dini100.com/tosiye-haye-rotbe-haye-bartar/
ادبیات به عقیده ی بسیاری از داوطلبان دشوارترین درس از میان عمومی ها و حتی دشوار تر … تست های زبان فارسی در کنکور شباهت زیادی به نحوه ی آموزش کتاب درسی زبان …
کانون رتبه های برتر ایران – نحوه مطالعه ادبیات فارسی و منابع خوب
www.krbi.ir/post/10
کانون رتبه های برتر ایران – نحوه مطالعه ادبیات فارسی و منابع خوب – مشاوره تحصیلی … یعنی شما باید تاریخ ادبیات،املا،لغت،آرایه،قرا بت معنایی و زبان فارسی را … در ضمن این کتاب به سبک کنکور یه بخش داره که لغات رو توی متون ادبی گذشته آورده …
کنکوری برتر – چگونه ادبیات را بالای ۹۰ بزنیم؟
eagerstudent.blogfa.com/post/1
۱-این درس مشکل اغلب بچه هاست حتی گاهی رتبه های برتر هم با این درس مشکل داشتند و … ۱-قرابت معنایی ۲-زبان فارسی ۳-املا و لغت ۴-آرایه های ادبی ۵-تاریخ ادبیات …
روش صحیح مطالعه دروس عمومی از دیدگاه رتبه برتر کنکور | …
ahmadidars.com/روش-صحیح-مطالعه-دروس-عمومی-از-دیدگاه-رت/
روش صحیح مطالعه دروس عمومی از دیدگاه رتبه برتر کنکور. … به عنوان مثال تست‌های درس ادبیات را که ۱۸ دقیقه وقت برای پاسخگویی دارد، در … به دلیل اینکه مبحث املای زبان فارسی را نخوانده بودم و احتمال غلط زدن تست‌های شمارشی زیاد بود، تست‌های این دو مبحث را نمی‌زدم. …. از این پس دریافت ایمیل های ۵۰ مگابایتی در جیمیل ممکن خواهد بود
کلاس کنکور کارشناسی ارشد زبان و ادبیات فارسی – ماهان
mahan.ac.ir/cat/2/کارشناسی-ارشد-زبان-و-ادبیات-فارسی
معرفی رشته ادبيات فارسي کلاس کنکور کارشناسی ارشد زبان و ادبيات فارسي ,آمادگی … رشته بايد به اين نكته توجه داشت كه گرچه زبان فارسي ، زبان مادري ماست اما خواندن آن به … با تلاش و برنامه ریزی امکان رتبه برتر شدن وجود دارد فقط بستگی به میزان همت و … چون در دوره پیام نور شهریه پرداخت کرده اید جز دوره های روزانه محسوب نمیشود …
انتشارات نگرش روز
www.konkoory.ir/p2.aspx
درخشش کنکوری های تحت مشاوره و برنامه ریزی استاد ولیزاده در آزمون سنجش تاریخ ۱۳۹۵/۱۱/ … نحوه خواندن درس ادبیات و زبان فارسی کنکور از زبان رتبه برتر کنکور …
مصاحبه با رتبه برتر آزمون دکتری ۹۳ رشته ادبیات عرب – پی …
phdtest.ir/1393/07/مصاحبه-رتبه-برتر-دکتری-۹۳-ادبیات-عرب/
مصاحبه با رتبه برتر آزمون دکتری ۹۳ رشته ادبیات عرب. محمدرضا غفاری متولد ۱۳۶۵، مدرک کارشناسی خود را در رشته زبان و ادبیات عربی در سال ۱۳۸۷ از دانشگاه … پی‌اچ‌دی تست: انگیزه شما از آغاز مطالعه برای کنکور دکتری چه بود؟ … خواندن متون عربی راه را برای پاسخگویی به سؤالات آزمون دکتری هموار می‌کند. …. رجا-ادبیات فارسی می‌گه:.
روش مطالعه درس زبان و ادبیات فارسی برای آزمون سراسری ۹۶ | …
article.gozine2.ir/view/…/روش-مطالعه-درس-زبان-و-ادبیات-فارسی-برای-آزمون-سراسری…
۱۸ مهر ۱۳۹۵ ه‍.ش. – مشاوره هوشمند گزینه دو که شامل «مشاوره هوشمند ارتقای رتبه»، «انتخاب رشته هوشمند (آنلاین)»، «تخمین رتبه مطابق آزمون سراسری» و «نرم افزار محاسبه …
کنکوری های ۹۵ – زیست شناسی را چگونه بخوانم؟روش صحیح …
konkoria-93.blogfa.com/post/152
کنکوری های ۹۵ – زیست شناسی را چگونه بخوانم؟روش صحیح خواندن زیست از زبان رتبه های برتر کنکور – ارائه مشاوره و نکات درسی اخرین اخبار کنکور و انتشارات و …
جمع بندی ادبیات کنکور – دکتر مصطفی آزاده
m-azadeh.ir/product/?product=20170205183316719&pc=آموزش%۲۰ادبیات
۱۷ بهمن ۱۳۹۵ ه‍.ش. – پکیج جمع بندی ادبیات فارسی شامل ادبیات فارسی سال دوم ، ادبیات … تواند به راحتی رتبه ی داوطلبان و در نتیجه آینده ی آن ها را تحت تاثیر قرار دهد. … مختلف می کند ترفندها و روش های برتر تست زنی را هم به شما یاد می دهد. … محصول فوق شامل: ادبیات فارسی سال چهارم و زبان فارسی سال سوم در ۸ دی … آموزش زبان انگلیسی.
نحوه مطالعه دروس کنکور به روش رتبه های برتر آزمون سراسری – …
konkoorsara.ir › به شیوه نفرات برتر
۴ تیر ۱۳۹۴ ه‍.ش. – روش های درس خواندن رتبه های برتر کنکور تجربی ۹۱ · نحوه مطالعه ریاضی و … نحوه مطالعه زیست از زبان برتر های کنکور تجربی ۹۱ · روش‌های مطالعه درس … روش خواندن درس ادبیات فارسی, روش خواندن درس حساب دیفرانسیل و انتگرال, روش …
مصاحبه با رتبه ۵ کارشناسی ارشد ۹۵ رشته زبان و ادبیات …
mastertest.ir/1395/07/مصاحبه-رتبه-برتر-ارشد-۹۵-ادبیات-انگلیسی/
۲۵ مهر, ۱۳۹۵ مدیر مصاحبه با رتبه های برتر ۴,۰۳۲ views ۱. پدرام منیعی متولد سال ۱۳۷۱ در کنکور کارشناسی ارشد سال ۱۳۹۵ رشته زبان و ادبیات انگلیسی موفق به کسب رتبه ۵ شده است. … اما امسال بار اولی بود که برای کنکور درس خواندم و برنامه‌ریزی کردم. …. پیام نور بهمن ۹۵ از فردا: زمان و نحوه ثبت‌نام پذیرفته‌شدگان هفدهمین دوره پذیرش.
حرفهای نفرات ممتاز کنکور
istgaah.ir/wikiedu/Maghale/konkoor/15.htm
تا ساعت شش بعد از ظهر ادبيات خواندم و بعد به همراه خانواده به پارك رفتيم. … آيا شركت در كلاس كنكور مي تواند در قبولي كنكور و كسب رتبه هاي برتر موثر باشد، اظهار … نفر نخست كنكور سراسري گروه آزمايشي تجربي سال ۸۷ امروز با رييس آموزش و پرورش … رتبه اول گروه آزمایشی زبان های خارجی کنکور ۸۷ در خصوص حذف کنکور در سال ۹۰ …
خبرگزاری تسنیم – از مهمترین‌ رمز موفقیت تا مقصد نفرات …
https://www.tasnimnews.com/…/از-مهمترین-رمز-موفقیت-تا-مقصد-نفرات-برتر-کن…
۱۲ مرداد ۱۳۹۳ ه‍.ش. – رتبه‌ نخست کنکور تجربی: فکرش را می‌کردم جزو رتبه‌های برتر باشم … در سال آخر به طورمیانگین ۵۵تا ۶۰ ساعت در هر هفته درس خواندم و در اوایل سال ساعت … پدر و مادر شایان که هردوی آن‌ها دبیر زبان خارجه هستد مهمترین عامل موفقیت پسرشان ….. کتب ادبیات، شعر و داستان را مطالعه می‌کنم و باید بگویم موفقیت در کنکور …
بهترین کتاب های کمک درسی کنکور ۹۶-۹۵ (تمام رشته ها) – …
cafekonkur.ir/1395/07/بهترین-کتاب-های-کمک-درسی-کنکور-۹۵-تمام-رش
۱۵ مهر ۱۳۹۵ ه‍.ش. – دراین مطلب بهترین کتاب های کمک درسی کنکور ۹۵ تجربی و ریاضی، … بهترین کتاب های کمک آموزشی و تستی درس ادبیات و زبان فارسی: …. کتاب های برتر درس فیزیک نیز همانند درس ریاضی، برای کار ساده از کتاب آبی … آموزش با فار عالیه . … فلسفه و منطق: ابتدا خواندن عمیق کتاب درسی و برای تست زدن از کتاب …
نحوه ی مطالعه ادبیات کنکور – کنکورفا
www.konkurfa.com/post/1228/نحوه-ی-مطالعه-ادبیات-کنکور.html
علاوه بر ضریب ، سوالات ادبیات اولین سوالات…,نحوه ی مطالعه ادبیات کنکور,کنکورفا. … رتبه ۴۸ جهانی دانشگاه تهران در حوزه فنی مهندسی … دانشگاه های ایران در میان ۱۴ کشور برتر دنیا …. ۲, املا, ۲, تمامی لغات موجود در ادبیات فارسی و زبان فارسی ۳ … سوم) مطالعه مباحث آرایه های ادبی و قرابت معنایی(دروس ۴-۱ ادبیات ۳ و ۵-۱ ادبیات پیش).
معرفی رشته زبان انگلیسی – مشاوره و برنامه ریزی کنکور ۹۶
doctorronaghi.ir/معرفی-رشته-زبان-انگلیسی/
۱۰ شهریور ۱۳۹۵ ه‍.ش. – دکتر حسین رونقی مشاور برتر کنکور | آموزش روش های مطالعه زیر نظر رتبه های برتر کنکور | مشاوره غیر حضوری مشاوره.
چگونه باید برای کنکور درس بخوانیم ؟ – مجله علمی هوپا
hupaa.com/20000000000004051/چگونه-باید-برای-کنکور-درس-بخوانیم
ولی برای شروع، اضطرار بحث چگونگی درس خواندن ، بیشتر محسوس است . اولا” به علت مهم بودن معدل در کنکور سالهای آینده، باید در طول تحصیل بسیار خوب و عمیق … و نقاط ضعف خود را مرتفع کنند ، روش تستی خواندن و نحوه ی تست زدن را می آموزند. … ۷- برخی مطالب (مانند لغات زبان ، مترادفهای فارسی ، تاریخ ادبیات ، نام اشخاص و مکانها و …
کتاب لغات ادبيات فارسي کنکور – رزبلاگ
orak.rozblog.com/post/236/کتاب-لغات-ادبيات-فارسي-کنکور.html
۱۷ بهمن ۱۳۹۵ ه‍.ش. – و املای سطر به سطر کتاب های درسی ادبیات و زبان فارسی که همراه با شاهد …. نحوه خواندن زبان و ادبیات فارسی از زبان رتبه های برتر کنکور | سنجش .
بیا تو کنکور روش تست زدن و درس خواندن رتبه های برتر آزمون …
bia2koonkur.ir/روش-تست-زدن-و-درس-خواندن-رتبه-های-برتر-آ/
۳ شهریور ۱۳۹۴ ه‍.ش. – روش تست زدن و درس خواندن رتبه های برتر آزمون سراسری کنکور ۹۵ روش تست … روش مطالعه درس زبان و ادبیات فارسی + منابع پیشنهادی توسط رتبه ۷ …
گاماس‌۲۰ | مشاور کنکور
gamas20.ir/
گروه مشاوره گاماس۲۰ متشکل از ۴۰نفر از مشاورین رتبه برترکنکور ،پزشکی ،دندانپزشکی،داروسازی از دانشگاه های تهران ،شهیدبهشتی ،تبریز ،مشهد ،اصفهان و…., …
کنکور آسان نیست !! – بهترین کتاب های کنکور
www.konkorhelp93.blogfa.com/…/%D8%A8%D9%87%D8%AA%D8%B1%DB%8C…
۶ شهریور ۱۳۹۲ ه‍.ش. – ادبیات فارسی: به نظر من و ۹۹٫۹۹ درصد رتبه های برتر ادبیات سخت ترین درس کنکور هستش! … تناسب مفهومی و قرابت معنایی ( فصل اول این کتاب حتما حتما خوانده شود) … زبان فارسی تک جلدی ( البته بچه هایی که کتابای ۲ جلدی رو دارن نیازی … در بحث آموزش قوی ترین کتابا کتاب فوت و فن خیلی سبز (برغمدی) و …
موضوعی خواندن چیست؟ چگونه زیست، زبان انگلیسی ، عربی و …
https://limootoorsh.com › مشاوره کنکور سراسری
۳ آذر ۱۳۹۵ ه‍.ش. – موضوعی خواندن روشی است که باید کنکوری های برای درس هایی مانند زیست ، ادبیات، زبان انگلیسی و عربی به کار ببرند و این که … چگونه زیست، زبان انگلیسی ، عربی و ادبیات را موضوعی بخوانیم … لغت; تاریخ ادبیات; املا; آرایه ادبی; زبان فارسی …. مصاحبه با رتبه های برتر آزمون ها · پرسش های مشاوره ای · درباره ی ما.
روش مطالعه ادبیات کنکور به سبک رتبه های برترکنکور – …
www.darsina.ir › آموزشی
۴ اسفند ۱۳۹۵ ه‍.ش. – ادبیات مباحث متنوعی دارد که حالا با هم بررسی می کنیم. ادبیات و زبان فارسی. آرایه: ۳ تست را به خود اختصاص می دهد که نیاز به یادگیری مفهوم آرایه٬ …
کنکور – روش مطالعه رتبه های کنکور |مهندس امیر مسعودی | …
hiuni.ir/tag/روش-مطالعه-رتبه-های-کنکور
وقت خودم را سر خواندن متن‌های دروس ادبیات تلف نمی‌كردم و فقط زبان فارسی، املا و … های کنکور سراسری, رتبه های برتر کنکور, کنکور, روش مطالعه رتبه های کنکور, …
خلاصه ای از روش مطالعه در هر درس – یادداشت های سید محمد جواد …
smjmm.blogfa.com/post/4
۱۳ آبان ۱۳۹۲ ه‍.ش. – گفت و گو با سید محمد جواد موسوی مبارکه، رتبه ۳ کشوری گروه آزمایشی علوم ریاضی و فنی … در بین مباحث مختلف درس ادبیات با زبان فارسی مشکل داشتم که یک ماه آخر روی آن … متن کتاب درسی را خیلی خوب خواندم و تست های کنکور را دوبار زدم. … این تنها نظر من نیست؛ بلکه اکثر رتبه های برتر معتقدند که حفظ کردن …
مشاوره تحصیلی ارشد رشته زبان و ادبیات عرب | پایگاه کنکور
www.konkurchi.ir/post-179.aspx
مشاوره تحصیلی ارشد رشته زبان و ادبیات عرببرای مشاهده به ادامه مطلب رجوع کنید(www.konkurchi.ir) برچسب‌ها: مشاوره تحصیلی ارشد … رتبه های برتر کنکور شهر شما.
زبان و ادبيات فارسی : خشت اول : نشر دریافت
daryaftpub.com/zaban-va-adabiat-e-farsi-khesht-e-avval/
۲۸ تیر ۱۳۹۵ ه‍.ش. – خشت اوّل زبان و ادبیات فارسی (مشاوره‌ی ابتدای سال) … بعضی‌ها هم بعد از جلسه‌ی کنکور و بیرون آمدن سؤال‌ها غش‌کردند. … حدود ۳۵% بوده است و میانگین درصد ادبیات رتبه‌های زیر ۱۰۰۰ در رشته‌های انسانی، تجربی و ریاضی ۶۷% . … (فصل اول کتاب تناسب مفهومی تنها منبعی است که در آن شیوه‌ی خواندن بیت‌ها آموزش داده‌شده‌است.) …
نتایج سال گذشته و اطلاعات کارنامه کارشناسی ارشد مجموعه …
۳gaam.com/…/نتایج-سال-گذشته-و-اطلاعات-کارنامه-کارشناسی-ارشد-مجموعه-زبان-انگ…
هر سال آزمون كارشناسي ارشد با توجه به سطح دشواري و ساده بودن آن براي رتبه هاي … زبان تخصصی مترجمی, زبان تخصصی ادبیات, زبان تخصصی آموزش, زبان عمومی … قبول شدگان کارشناسی ارشد زبان و ادبیات انگلیسی در سالهای گذشته چه کارنامه ای داشتند؟ ….. ببینید ۲۰ درصد کل کنکور معدله و ۸۰ درصدش درصدها و نمره شما خواهد بود.
منابع مطالعاتی برای آزمون های استخدامی
www.e-estekhdam.com/تجربیات-پذیرفته-شدگان-آزمون-استخدامی/
۱۰ مرداد ۱۳۹۵ ه‍.ش. – دانلود سوالات عمومی و تخصصی آموزش و پرورش (با پاسخنامه) …. «مباحث عمده آزمون زبان و ادبیات فارسی آزمون¬های استخدامی» … ج خواندن و درک مطلب: ….. خلیج فارس ،هشت کشور صنعتی ،۲۰اقتصاد برتر ،کشور های عضو بریکس و… …. داره و من خودم برای کنکور از همون استفاده کردم و خداروشکر هم تونستم رتبه خوبی بیارم.
گفتگو با سیاوش مهران نفر اول کنکور ۹۰ در رشته تجربی – …
https://www.shimanaa.com/3674&گفتگو-با-سیاوش-مهران-نفر-اول-کنکور-۹۰-در-ر…
۲۴ آبان ۱۳۹۰ ه‍.ش. – مصاحبه خواندنی با سیاوش مهران نفر اول رشته تجربی در کنکور ۹۰ … براي همين دوست داشتم در آزمون‌هاي مدرسه رتبه بیاورم، بنابراين در كنار خواندن … عصر پنجشنبه؛ حدود ساعت ۴ بعدازظهر سوالات ریاضی و ادبیات گروه … چند سال اخیر را بزنند و تمام نکات زبان فارسی را بخوانند و یادداشت کنند. … نفرات برتر کنکور.
ناگفته های کنکور از زبان سینا تهرانی مشاور تحصیلی: : …
tebyan-zn.ir/News-Article/persian_literature/booksreading_and…/181235.html
۱۳ آبان ۱۳۹۴ ه‍.ش. – ناگفته های کنکور از زبان سینا تهرانی مشاور تحصیلی … ولی خب مشاورینی هم هستند که خودشان از رتبه های برتر کنکور در سال های گذشته …. در درس ادبیات هم برای حل سریع تستهای قرابت معنایی ، آرایه ها و زبان فارسی و حتی املاء …
مصاحبه با رتبه های اول کنکور ۹۴ – گنجینه دانش
www.ganjinedanesh.ir/مشاوره-تحصیلی/۲۱۸-مصاحبه-با-رتبه-های-اول-کنکور-۹۴٫html
۳۱ تیر ۱۳۹۴ ه‍.ش. – با رتبه های برتر کنکور ۹۴ آشنا شوید. … ریاضی اول دبستان · علوم اول دبستان · فارسی اول دبستان … فرزانگان تبریز درس خوانده، حال به بهانه رتبه نخست در کنکور تجربی سال … از حال و نحوه مطالعه و حس خوب او پس از اعلام نتایج کنکور و پیروزی در این ….. ۴- مصاحبه با نفر اول کنکور زبان ۹۴ : پویا همدانیان خوزانی.
زبان اردو | مشاوریاب
moshaveryab.org/2016/07/21/زبان-اردو-۲/
۳۱ تیر ۱۳۹۵ ه‍.ش. – رتبه های برتر کنکور … از همین‌رو رشته زبان و ادبیات اردو به عنوان یک رشته تحصیلی در دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی ایران ارائه شده است. … آشنایی با فرهنگ اردو، زبان اردو پیشرفته، گفت و شنود پیشرفته، خواندن متون ساده، انشای … اگرچه سابقه تدریس زبان و ادبیات فارسی در دانشگاه‌های کشور پاکستان به بیش از …
برای قبولی در آزمون استخدامی چه بخوانیم؟ (منابع مطالعه) | …
iranestekhdam.ir/تجربیات-پذیرفته-شدگان-آزمون-استخدامی/
۴- جهت تست زنی، نمونه سوالات کنکوری مقطع ارشد نیز توصیه می شود. … جهت ورود به سامانه آزمون استخدامی آنلاین (رایگان) ایران استخدام و سنجش رتبه خود در بین صدها نفر دیگر … قوانین زیادی بر نحوه برگزاری آزمون های استخدامی و اعلام نتایج آنها حاکم است. …. قانون اساسی،دروس عمومی دوره دبیرستان(ادبیات،زبان فارسی در حد املا و…
موسسه کنکوری حرف آخر : موسسه کنکوری حرف آخر
konkuredu.ir/
موسسه کنکور حرف آخر آموزش تصویری دروس کنکور و دبیرستان توسط برترین اساتید کنکور کشور. … ادبیات و زبان فارسی · ریاضیات …. مشاور عالی سازمان سنجش آموزش کشور ظرفیت پذیرش در رشته های صرفا بر اساس سوابق تحصیلی دانشگاه ها و موسسات … دروسی مانند فلسفه، عربی اختصاصی ،اقتصاد ، ادبیات اختصاصی و…
دانش آموزان و کنکوری های برتر – آشنایی با نحوه مطالعه دروس …
amade.blogfa.com/category/8
دانش آموزان و کنکوری های برتر – آشنایی با نحوه مطالعه دروس عمومی – وبلاگ آماده … برچسب‌ها: روش مطالعه درس ادبیات و زبان فارسی, کنکور, اسفراین, رتبه برتر, موفقیت
روش مطالعه زبان فارسی :: پورتال جامع آموزش زیست شناسی …
biology86.ir/tag/روش%۲۰مطالعه%۲۰زبان%۲۰فارسی
۱ مطلب با کلمه‌ی کلیدی «روش مطالعه زبان فارسی» ثبت شده است – آموزش زیست … به روش رتبه یک رشته ریاضی. مطالعه. معلم ادبیات من معلم خوبی بود و از اول دبیرستان یه چیزایی به ما میگفت که ازش سر در نمی آوردیم … … خلاصه من سالایی که کتابم کامل بود یعنی همه آرایه ها و معادل های شعری و از این … روش مطالعه ادبیات برای کنکور.
کنکور آسان است – موسسه ونوس: کنکور
www.konkorfooltechnich.blogfa.com/
موسسه ونوس ارائه دهنده تکنولوژی برتر آموزش شفاهی و بصری. کلید واژه ها ….. با ضریب بالایی که در کنکور تجربی دارد، یکی از مؤثرترین درس‌ها برای آوردن رتبه‌های برتر می‌باشد. ….. خواندن متن اغلب درس‌های کتاب زبان فارسی ۳، کمک چندانی در پاسخ‌گفتن به تست‌ها نمی‌کند. … نحوه مطالعه درس زبان و ادبیات فارسی برای کنکور کاری از :.
دانشگاه کردستان
www.uok.ac.ir/
نخستین پیکره آنلاین موجود به زبان کردی (گویش سورانی) در دانشگاه کردستان شروع به فعالیت … برگزاری سمینار ویژگی های دانشگاه کارآفرین در دانشکده علوم پایه.
روش درس خواندن رتبه های برتر کنکور – کنکور صد
www.reza-asghari75.ir/post/468
آموزش نحوه مطالعه دروس مختلف کنکور به روش رتبه های برتر آزمون سراسری به همراه … روش مطالعه درس زبان و ادبیات فارسی + منابع پیشنهادی · روش مطالعه درس عربی + …
درس و مشق – ادبیات کنکور را چگونه بالای ۹۰ بزنیم
۲۲۲۲۴۹۰٫blogfa.com/tag/ادبیات-کنکور-را-چگونه-بالای-۹۰-بزنیم
سوالات ادبیات ازچهار کتاب ادبیات (۲) ، ادبیات (۳) ، زبان فارسی (۳) و زبان و … کسایی که برای رتبه های برتر تلاش میکنن هم میتونن روی دروس مهمی مثل کویر و .
چگونه دروس زبان ، شیمی ، عربی ،فیزیک ، ادبیات ،ریاضی و… …
mjdsaisf.persianblog.ir/post/333/
۲۱ اسفند ۱۳۹۲ ه‍.ش. – تمام بخش های کتاب زبان ازجمله لغات ؛متن ها ؛صورت وپاسخ تمرین ها و …………….……….. را … درس شیمی را برای کنکور چگونه بخوانیم. ۱-فصل اول …
خواندن برای کنکور به سبک تک رقمی – ایسنا
www.isna.ir/news/94050502205/خواندن-برای-کنکور-به-سبک-تک-رقمی
۵ مرداد ۱۳۹۴ ه‍.ش. – مشیری با اشاره به برنامه درسی خود در کنکور افزود: سال دوم برای خواندن … این رتبه برتر کنکور با بیان اینکه درس ادبیات و زبان فارسی عمومی شامل …
جزوات رتبه های برتر کنکور بایگانی | آکادمی کنکور تیس
daneshgahtehraniha.com/tag/جزوات-رتبه-های-برتر-کنکور/
ویژگی های رتبه های برترما همیشه گفته ایم و خواهیم گفت که بهترین کمکی که … تا زبان فارسی رو به خوبی یاد بگیرین و تست هاشو توی کنکور سراسری پاسخ بدین دانلود جزوه […] … جزوه ی کنایه های ادبیات سوم رو میتونین از طریق لینک زیر دانلود کنید. … دانلود جزوه ی آموزش کامل مثلثات کنکور بیشتر بدانید امیدواریم که این جزوه ی …
دانشگاه آزاد اسلامی واحد کرج – ویکی‌پدیا، دانشنامهٔ آزاد
https://fa.wikipedia.org/wiki/دانشگاه_آزاد_اسلامی_واحد_کرج
نمایی از یکی از خیابان های دانشگاه آزاد اسلامی واحد کرج و مسجد دانشگاه آزاد اسلامی واحد کرج … حضور استادان برتر کشور، ایجاد مراکز پژوهشی و آزمایشگاه‌های تخصصی؛ این دانشگاه … واحد کرج دارای رتبه جامع می‌باشد که در بین واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی در سراسر … مهندسی عمران گرایش مهندسی و مدیریت ساخت; زبان و ادبیات فارسی; زبان و …
مصاحبه با رتبه اول دکتری آموزش زبان انگلیسی + کارنامه – راه …
phdkonkoor.com › مقالات مشاوره
۳ اسفند ۱۳۹۳ ه‍.ش. – محسن شقفی در سال ۸۱ وارد رشته زبان و ادبیات انگلیسی در دانشگاه اراک … چطور پس از ۵ سال فاصله از مقطع ارشد، تصمیم گرفتید در کنکور … مصاحبه با رتبه ۱دکتری آموزش زبان انگلیسی دانشگاه آزاد + کارنامه … سپس یک جمله فارسی ژورنالیستی گفته شد و از من خواسته شد که آن را ….. دانلود فیلم های آموزشی کنکور
روش درس خواندن رتبه های برتر کنکور – دانلود آهنگ جدید، فیلم …
dlrooz.blogsky.com/1393/10/page/138
۱۷ دی ۱۳۹۳ ه‍.ش. – روش درس خواندن رتبه های برتر کنکور – بر روی مطالب موردنظرتون کلیک کنید روش مطالعه درس زبان و ادبیات فارسی + منابع پیشنهادیروش مطالعه درس …